.

image image image
Ronnie Earl interview “Als je binnenkort naar Ronnie Earl gaat luisteren en je afvraagt wat nu zo bijzonder aan hem is, luister dan eens hoe hij die ene noot aanslaat, hoe fraai hij die andere toon buigt en vooral: wat hij durft weg te laten. Daaraan herken je de echte meester.” Zo eindigde ik vorig jaar mijn recensie van Ronnie Earl’s “Living in the Light”. Die typering doet hem recht want vooral Ronnie Earl’s subtiele spel is adembenemend. Read the Full Story
Rebecca Loebe interview Gerechtigheid. Het bestaat nog. Even dreigde een van de mooiste platen van het jaar (tot nu toe in ieder geval...) in de vergetelheid te raken maar sinds een paar dagen is "Mystery Prize" van Rebecca Loebe (spreek uit: Low-Bee), die oorspronkelijk in eigen beheer is opgenomen, door CRS uitgebracht in Europa. Om deze Amerikaanse met Duitse voorouders kom je wat mij betreft ook niet heen. Read the Full Story
Matt Harlan interview Your CD "Tips & Compliments" is exceptionally well received in the Netherlands and in Belgium, witness the first spot the album reached in the Euro Americana Chart of the month march 2010. How are the reactions in the States?
It’s been pretty amazing to me how well the album has been doing.
Read the Full Story
22.01.10

Patty Griffin: Downtown Church

| Afdrukken | E-mailadres

Binnen de huidige folk gefundeerde muziek is Patty Griffin - wat mij betreft - de meest gewaardeerde zangeres. Griffin schrijft niet alleen tijdloos eigen materiaal, maar weet daarnaast goddelijke interpretaties te geven aan andermans muziek, vooral weet ze de juiste toon te raken in traditioneel beladen werk. Ze geeft de juiste vorm, waarbij ze de oorspronkelijkheid volkomen invult en in zijn juiste waarde giet. Griffin maakt de uitvoering zoals hij bedoeld is. Op Downtown Church bewijst ze andermaal door haar emotionele zang, haar diep intense inlevingsvermogen. Haar Ierse basis staat dit maal volledig in dienst van Gospelmuziek. Ieder genre heeft ze in haar achterliggende werk naar zich toe weten te trekken; Country, Blues, Americana, Blue Grass, noem maar op, maar de opnames op Downtown Church spannen beslist de kroon.

De muziek is opgenomen met een indrukwekkende rits aan vrienden en collega’s, terwijl Buddy Miller productioneel op de toppen van zijn kunnen balanceert. Een nummer als Coming Home to Me blinkt uit in eenvoud, waarbij ook voor het overige geen detail op de verkeerde plaats valt. In 2007 werd ze al terecht geëerd met de titel: “Artist of the Year”, en ik moet mij wel heel erg sterk vergissen wanneer ze dat in 2010 niet nog eens dunnetjes over gaat doen. Griffin geeft vorm aan de eenzame klasse die ze is, en krijgt daarbij een uitgekiend mooie muzikale ondersteuning. Vaak ligt werkelijke klasse in het onbekende, maar dat telt niet voor deze uitzinnig mooie CD van Patty Griffin. Op Downtown Church wordt geen vertrouwd recept uitgevoerd, maar maakt het geheel van alle samenvallende componenten een grensverleggende indruk. 2010 is weliswaar nog maar amper begonnen, maar dit is absolute topklasse, van het begin tot het eind. Diepe respect, euforisch, religieus, onovertroffen! Verplichte aankoop!

Onder de gasten: Shawn Colvin, Emmylou Harris, Raul Malo and Buddy & Julie Miller. Patty’s band features Dennis Crouch (bass), Jay Bellerose (drums), Buddy Miller & Doug Lancio (guitar), John Deaderick (keys), Stuart Duncan (fiddle) and Russ Pahl (steel guitar).

http://pattycentral.com/
http://www.myspace.com/pattygriffin

Tracks:
1. House Of Gold
2. Move Up (with Ann McCrary, Regina McCrary, Jim Lauderdale, and Buddy Miller)
3. Little Fire (with Emmylou Harris)
4. Death’s Got A Warrant (with Regina McCrary and Ann McCrary)
5. If I Had My Way (with Regina McCrary and Ann McCrary)
6. Coming Home To Me (with Julie Miller)
7. Wade In The Water (with Regina McCrary and Mike Farris)
8. Never Grow Old (with Buddy Miller)
9. Virgen de Guadalupe (with Raul Malo)
10. I Smell A Rat
11. Waiting For My Child
12. The Strange Man (with Regina McCrary and Mike Farris)
13. We Shall All Be Reunited (with Shawn Colvin & Emmylou Harris)
14. All Creatures of Our God and King

 

 

 

 

Reacties  

 
0 #20 Ed 2010-02-08 21:38
Griffin bewijst inderdaad weer eens één van de belangrijkste (zo niet de belangrijkste) vrouwelijke singer/songwriter te zijn van de laatste 10 jaren. Wat een heerlijke cd !
 
 
0 #19 MOV 2010-01-26 18:11
Zojuist mijn review op het bekende adres geplaatst.
 
 
0 #18 Ed 2010-01-24 10:22
Dank je Rein. Inmiddels had ik het al gelezen. Gewoon niet opgelet zullen we maar zeggen...
 
 
0 #17 SMP 2010-01-23 22:21
Quoting Ed:
Maar goed, ik had nog altijd graag geweten of Patty Griffin nu ook een duet zingt met Mike Farris...

Weet jij dat Rein?


Kijk bij de tracks hierboven, Ed - 2x een duet!
 
 
0 #16 hans 2010-01-23 17:35
Verder oefenen in bescheidenheid lijkt geen kwaad te kunnen. En verder lijkt alles toch inderdaad in cirkels rond te draaien. Nadat elke zuil zijn eigen profiel inleverde op het gebied van nieuwsgaring (de kijker zou erbij gebaat zijn want horizontale programmerig) lijkt de trend nu weer te zijn om het specifieke geluid juist weer in ere te herstellen. Ik vind dat niet per definitie een bedreiging. Biedt ook kansen en is ook wel amusant.
 
 
0 #15 Ed 2010-01-23 16:58
Maar goed, ik had nog altijd graag geweten of Patty Griffin nu ook een duet zingt met Mike Farris...

Weet jij dat Rein?
 
 
0 #14 The Gardener 2010-01-23 15:29
Aan de andere kant is het nu ook weer, in navolging van Wilders, erg in om al dat 'linkse' gedoe maar eens flink in de hoek te trappen, omdat 'de mensen' (?) daar schoon genoeg van hebben. Kijk maar bij de omroepen, daar zijn ze zo bang geworden voor dit onbeargumenteer d gebral dat de gezond verstand-krant (hun gezond verstand wel te verstaan, want er bestaat geen 'hèt gezond verstand) nu opeens ruim baan gegeven moet worden om te laten zien dat ze pluriform zijn. Geen woord over kwaliteit. Nova was volgens mij een kwalitatief hoogstaande actualiteitenru briek, legde zowel politiek rechts als links het vuur na aan de schenen, maar Wilders vond het 'te links' (=te kritisch), dus weg ermee. Tenslotte kan de man alleen gedijen in een nablaterig klimaat.
Ik heb ook een hekel aan truttige, belerende en bekeerderige muziek, of die nu van Saskia en Serge of van Bob Dylan afkomt. Maar religieuze muziek is dat natuurlijk lang niet altijd, een cantate van Bach blijft van een schoonheid die alles overstijgt. En als je naar Patty Griffin luistert hoor je kwaliteit en integriteit. Daar gaat het om. En volgens mij heeft Sandra dat willen zeggen. Ze schrijft niet voor Vrij Nederland, ze probeert heel bescheiden mensen tips te geven waar ze naar zouden moeten luisteren, net als wij hier doen - en dan rekenen we elkaar niet af op journalistieke merites, toch?
 
 
0 #13 Ed 2010-01-23 12:43
Quoting hans:
In modieus linkse kringen was het langere tijd erg hip om religie weg te zetten als provinciaal, dom "truttig en belerend" (LD) en niet meer van deze tijd. Want zij waren immers de denkende voorhoede van de nieuwe tijd waarin alles beter zou worden. De geschiedenis blijkbaar niet kennend (want zichzelf juist ontworstelt aan...) en derhalve gedoemd deze te herhalen. Vooroordelen getuigen doorgaans niet van een grote geest, met dank aan Martin. Daar gaat deze discussie wat mij betreft om. Religie in deze is "slechts" het vehikel.

Duidelijk wat je bedoelt Hans. Inderdaad: "vooroordelen getuigen doorgaans niet van een grote geest". Echter, wie kan zeggen dat hij nooit vooroordelen heeft. (die mag de eerste steen werpen om maar in "gospel" termen te blijven - bah, wat wil ik weer gevat zijn...maar toch).
Begreep overigens wel dat we geen religieuze discussie voerden. Ik had niet voor niets het woordje "straks" vermeld...
 
 
0 #12 hans 2010-01-23 11:26
In modieus linkse kringen was het langere tijd erg hip om religie weg te zetten als provinciaal, dom "truttig en belerend" (LD) en niet meer van deze tijd. Want zij waren immers de denkende voorhoede van de nieuwe tijd waarin alles beter zou worden. De geschiedenis blijkbaar niet kennend (want zichzelf juist ontworstelt aan...) en derhalve gedoemd deze te herhalen. Vooroordelen getuigen doorgaans niet van een grote geest, met dank aan Martin. Daar gaat deze discussie wat mij betreft om. Religie in deze is "slechts" het vehikel.
 
 
0 #11 Ed 2010-01-23 11:05
Quoting hans:
Ed, laat ik mijn vrouw eens citeren "Modieuze linksigheid" was haar commentaar op L.D.

Modieuze linksigheid? De term begrijp ik niet helemaal Hans. De manier waarop links zich heden ten dage profileert?
In ieder geval belanden we aan de hand van een plaat van Griffin en een recensie van Sandra straks nog in een religieuze discussie (haha).

Rein, je hebt helemaal gelijk wat betreft dat de gospel elementen ook in de oude soulmuziek zit. Of je nu met volle overtuiging tot de Heer zingt of met hart en ziel m.b.t. de liefde voor een vrouw/man: het maakt niets uit. Inderdaad, overtuiging en passie, daar gaat het voor mij om.
 

Nancy McCallion: Take a Picture of Me

Nancy McCallion: Take a Picture of Me

Er worden jaarlijks enorm veel albums uitgebracht. Als het aan mij lag dan zou ik dat tempo aanzienlijk naar beneden schroeven voordat de consument verdrinkt in een zee van artiesten. Vooral de zelfstandig werkzame artiest...

Rein van den Berg Reacties 09 sept 2010 Hits:17 Nieuwe releases

Tom Gillam: Better Than The Rest

Tom Gillam: Better Than The Rest

Lezers die mijn stukjes vaker hebben gelezen zullen ongetwijfeld wel eens geconstateerd hebben dat het maken van vooroordelen mij niet vreemd is. Helaas moet ik bekennen dat ik mij wel eens door het cosmetische omhulsel...

Rein van den Berg Reacties 09 sept 2010 Hits:22 Nieuwe releases

Emma Hill: Clumsy Seduction

Emma Hill: Clumsy Seduction

“Knullige verleiding” luidt vrij vertaald de titel van deze plaat. Een ludieke titel. Ik ben bijna geneigd te denken dat Emma Hill een comediene is. Zelfs haar oogopslag op de hoes weet mijn onzekerheid niet...

Rein van den Berg Reacties 06 sept 2010 Hits:51 Nieuwe releases

Tom Feldman & The Get-Rites: Tribute

Tom Feldman & The Get-Rites: Tribute

  Een paar weken geleden viel bij mij de cd “Tribute” van Tom Feldman in de brievenbus. Deze Tom Feldman is vanaf 1999 actief en heeft met zijn “The Get-Rites” een viertal cd’s op zijn naam...

Ed Reacties 06 sept 2010 Hits:50 Nieuwe releases

Count to Fire: In Another Life

Count to Fire: In Another Life

Nieuwe initiatieven opstarten is niet niets voor een jonge band. Je wil enerzijds je eigen identiteit en ideeën zoveel mogelijk nastreven, maar anderzijds, je wilt bovendien succesvol zijn. Creatief zijn is leuk, maar er eveneens...

Rein van den Berg Reacties 06 sept 2010 Hits:20 Nieuwe releases

Dylan Leblanc: Paupers Field

Dylan Leblanc: Paupers Field

Op het forum van http://www.johnnysgarden.nl kwam deze nieuweling ter sprake. Ik had nog nooit van de brave borst gehoord. Vanwege een stortbui belandde ik in een mooie platenzaak (Ja, ze bestaan nog!). Met...

Rein van den Berg Reacties 02 sept 2010 Hits:116 Nieuwe releases

Replay

Eric Taylor

Eric Taylor

Geboren in 1897 te Atlanta (althans zo staat vermeld op zijn overzichtspagina van http://www.allmusic.com). Begin juli is Eric onder het mes geweest. Een aantal aderen naar zijn hart waren bijna dichtgeslibd, en een spoedige ingreep was noodzak...

Rein van den Berg Reacties 09 sept 2010 Replay

John Mayall - The Turning Point

John Mayall - The Turning Point

‘Jongens waren we - maar aardige jongens. Al zeg ik 't zelf. We zijn nu veel wijzer, stakkerig wijs zijn we, behalve Bavink, die mal geworden is. Wat hebben we al niet willen opknappen. We zouden hun wel eens laten zien hoe 't moest.’ Die intu...

Martin Overheul Reacties 01 sept 2010 Replay

Tim Hardin: The Homecoming Concert

Tim Hardin: The Homecoming Concert

Zijn dood – tussen kerst & oudejaarsdag – was bescheiden nieuws. Het sneuvelde grotendeels onder de aanhoudende berichtgeving van John Lennon’s ongelukkige einde. Tim Hardin leek vergeten toen hij stierf. Hij leed onder een enorme heroïne- ...

Rein van den Berg Reacties 01 sept 2010 Replay

Jackie Leven: For Peace Comes Dropping Slow

Jackie Leven: For Peace Comes Dropping Slow

Op Michael Weston King’s laatste album I didn’t Raise My Boy to Be a Soldier noemt hij hem nog terloops: Jackie Leven. Een paar jaar geleden was ik beslist 100 procent idolaat van deze Schotse reus. Afkomstig “from the Kingdom of Fife” zoals hi...

Rein van den Berg Reacties 29 aug 2010 Replay

Luistertips

Luisterkamer

Twitter

Loading...

Last 4 tweets from thirstyboot:


Members Online: 0